Топ ІТ-новин дня (4 березня): Amazon блокує шифрування, а Google – інструменти блокування реклами

Uber доставляє їжу, Yahoo готується розпродувати активи, Facebook хоче показувати прямі трансляції. Ці та інші новини дня – в традиційній рубриці.

Snapchat провів новий раунд фінансування – компанія отримала $175 млн від
Fidelity Investments при загальній оцінці в $16 млрд. Сукупний об’єм інвестицій, отриманих Snapchat, складає $1.4 млрд.

Засновник Oculus Rift сказав, що ця гарнітура віртуальної реальності буде підтримувати комп’ютери Mac OS, але лише тоді, коли “Apple випустить хороший комп’ютер”.

Uber запустив свій автономний додаток UberEats для доставки продуктів. Цей сервіс почне працювати в Лос-Анджелесі, але згодом зможе бути доступним і в решта частині США.

Користувачі побачили, що палиця для селфі вперше з’явилася у чехословацькому фантастичному фільмі “Я вбив Енштейна, панове”

Yahoo готується продати ряд патентів та інших активів, які їй належать – всього на суму до $3 млрд. Нагадаю, що компанія давно розглядає варіант продажу свого пошукового бізнесу.

Український стартап TripMyDream було названо найкращим туристичним стартапом на конкурсі Seedstars Summit 2016 – команда проекту отримала винагороду у розмірі $500 тис.

Більше 20 компаній підтримало Apple у її протистоянні з ФБР. Серед них – Microsoft, Google, Facebook, Twitter, eBay и AT&T, LinkedIn, Airbnb, причому список їх поповнюється. Нагадаємо, що ФБР не лише вимагає, щоб Apple розблокувала смартфон терориста, але ще й створила спеціальну версію iOS, яка б дозволяла обходити захист системи безпеки iPhone.

Facebook планує поширювати контент через Facebook Messenger. Анонс цієї функції соціальна мережа готується зробити на конференції F8 у квітні цього року.

Amazon заблокувала користувачам можливість шифрувати дані. Ця функція більше не підтримується у операційній системі Fire OS. У компанії це пояснили тим, що ця функція не була цікава користувачам.

Uber тестує нову функцію, яка дозволить її клієнтам з Лондона розділити поїздку з іншими людьми, зекономивши тим самим.

Facebook life video

Новий алгоритм показу новин Facebook буде в першу чергу показувати прямі відео трансляції від користувачів. Цим способом Facebook хоче конкурувати з Periscope та іншими сервісами онлайн-трансляцій.

Google планує повністю видалити інструменти блокування реклами з Google Play. Нові програми цього типу у каталозі на з’являтимуться – компанія оновила правила розміщення додатків у інтернет-магазині.

Соціальна мережа “ВКонтакте” завершила всі судові суперечки з правовласниками. На цьому тижні соцмережа виграла справу проти Warner Music по позову про нелегальне поширення контенту в соціальній мережі. Окрім того, “ВКонтакте” прийняла рішення припинити переговори з Асоціацією по захисту авторських прав в інтернеті.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь