Топ ІТ-новин дня (11 березня): Папка24 від ПриватБанку та безграмотні хакери

Twitter роздає своїм співробітникам акції, Apple кличе всіх на презентацію 21 березня та продовжує боротися з ФБР, а “ПриватБанк” впроваджує систему електронного документообігу. Ці та інші події відбулися в ІТ-світі сьогодні, 11 березня

1. Виконавчий директор Apple Едді Кью (Eddy Cue) каже, що в якийсь момент ФБР може почати слідкувати за людьми через камеру смартфона. А якщо Apple програє в суперечці з ФБР і погодиться розблокувати смартфон терориста з Сан-Бернардіно, це створить серйозний прецедент щодо майбутніх ситуацій з приватністю у США.

2. Компанія Square представила фінансові результати, які перевищили очікування ринку. Компанія заявила про прибуток в $374 млн, що більше очікування в $343 млн.

3. 21 березня Apple планує представити нові пристрої – компанія уже надсилає запрошення журналістам на презентацію.

4. Google достроково представила нову версію своєї операційної системи Android N. Це відбулося за два місяці до запланованого раніше терміну. В Google пояснили це бажанням зібрати кращий фідбек від користувачів і швидше завершити роботу над новою версією.

5. Twitter намагається втримати своїх співробітників акціями та підвищеною платнею. Керівництво Twitter роздає різноманітні бонуси, щоб хоч якось компенсувати падіння вартості своїх акцій, які за останній рік здешевшали приблизно на 60%.

6. Компанія Facebook купила білоруський відео-додаток MSQRD, який дозволяє накласти фільтри на відео чи фото, в тому числі застосувати фільтри у вигляді відомих людей. Число завантажень додатка MSQRD перевищило 13 млн разів.

7. Opera представила демо-версію браузера, в якому міститься вбудована система блокування реклами. Завдяки цьому сторінки в цьому браузері завантажуються на 40% швидше. В браузері підтримується список сайтів, на яких реклама блокуватися не буде.

8. Пропоновані зміни до законодавства США можуть негативно відбитися на технологічних компаніях, які відмовляються допомагати владі у розслідуванні та розкритті даних користувачів.

9. Новий сервіс “Папка24” від ПриватБанку призначений для електронного обміну документів між українськими підприємствами. В новому сервісі використовується механізм електронно-цифрового підпису (ЕЦП), завдяки чому документами можна обмінюватися виключно у електронному форматі.

10. Група дослідників із Масачусетського технологічного інституту (МІТ) розробила технологію, яка дозволяє прискорити завантаження веб-сторінок на 34%. Технологія отримала назву Polaris.

11. Хакери намагалися зламати систему Центробанка Бангладешу та вкрасти мільярд доларів. Вони змогли отримати лише $81 млн. Їх було викрито через граматичну помилку – хакери написали Fandation замість Foundation.

12. Розробники Skype створюють нову платформу для відео обміну. Вона отримає назву Wire і працюватиме по системі end-to-end, тобто зможе передавати зашифровану інформацію без посередників.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь