Топ ІТ-новин дня (14 березня): WhatsApp – нова жертва ФБР та найпопулярніший домен у світі

Американська влада вибрала нову жертву, до якої пред’являють претензії щодо видачі даних користувачів, телефони від Nokia до сих пір є найпопулярнішими у світі, а людство боїться штучного інтелекту. Таким був ІТ-світ сьогодні, 15 березня.

Корпорація Microsoft використає Minecraft для покращення штучного інтелекту. Для цього в Microsoft розробили платформу AIX, яка навчається за допомогою Minecraft.

Мобільні телефони виробництва Nokia зайняли більшість рядків у рейтингу найбільш продаваних у історії. Перше місце в рейтингу таких телефонів зайняла модель Nokia 1100, яка з’явилася у продажу в 2003 році. Друге місце зайняла модель Nokia 1110, а третє – Nokia 3210. Наступні три місця рейтингу зайняли Nokia 1200, Nokia 5230, Nokia 6600.

nokia

Виробництво та продаж електромобілів у Китаї в цьому році більш як в два рази перевищить показники минулорічної давності. А минулого року в Піднебесній було продано більш як 300 тис електрокарів.

Компанія Google на базі соцмережі Google+ планує запустити соціальну мережу для творчих людей. Робоча назва нового проекту Google – Create. Учасники Create будуть відбиратися експертною радою Google.

Конкурент Uber, проект Juno, створений засновниками Viber, планує зробити водіїв таксі власними акціонерами. На їх думку, ставши держателями акцій, водії будуть працювати набагато краще.

Північна Корея заперечує, що вона провела кібератаки проти чиновників з Південної Кореї, назвавши ці звинувачення вигадкою. Згідно з даними розвідувального агентства Південної Кореї, представникам Північної Кореї вдалося провести зламу мобільних телефонів 40 співробітників національної служби безпеки.

Більше третини людей вважають штучний інтелект загрозою для людства. Окрім того, автори дослідження дійшли висновку, що 60% людей вважають, що використання роботів або програм із штучним інтелектом призведе до безробіття.

Павло Дуров назвав Едварда Сноудена своїм власним героєм. Більше того, Дуров пропонував Сноудену роботу, проте американець не відреагував на запрошення Дурова.

Facebook хоче платити знаменитостям, щоб створити більш якісний контент на платформі. Про це повідомила головний операційний директор Facebook Шеріл Сандберг. Компанію особливо цікавитиме живе потокове відео, авторами якого будуть селібрітіз.

На світовій карті доменних імен є свій лідер – доменна зона острова Токелау, що відноситься Нової Зеландії. В цьому домені .tk зареєстровано більше 31 млн сайтів. На другому місці по популярності – домен Китаю (.cn), число доменів в ньому – більше 16.8 млн. Далі по популярності йдуть домени Німеччини (.de), Великобританії (.uk, .co.uk) та Голандії (.nl).

tk domain

Влада США тепер хоче отримати доступ до переписки в WhatsApp – цей сервіс, який належить соцмережі Facebook, певно, стає другою жертвою американської влади. Складність в доступі до історії повідомлень полягає в тому, що контент в цьому месенджері шифрується.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь