Топ ІТ-новин дня (17-18 березня): розумні кросівки та бігаючий Цукерберг

Інтернет у ці дні обговорював кросівки, що самі шнуруються, позов до “Яндекса” за облисіння та бігаючого Цукерберга.

Компанія Google намагається продати компанію Dynamics Boston, розробника роботів. Google купила її у 2013 році. Серед потенційних покупців називають Toyota і Amazon. Dynamics Boston відома своїми відеороликами, які демонструють можливості сучасних роботів.

Деякі інженери компанії Apple говорять, що вони підуть з компанії, якщо ФБР заставить Apple зламати iPhone. В Apple панує атмосфера свободи, тому співробітники готові не підкоритися вимозі ФБР. Згідно із оцінками компанії, для зламу смартфона ФБР буде потрібно від 6 до 10 інженерів – цю групу співробітники між собою назвали “GovtOS”. Щоб виконати завдання ФБР, їм буде потрібно від пари тижнів до декілької місяців роботи.

Microsoft представила оновлення до нової версії операційної системи Windows Mobile 10 для своїх старих смартфонів. Раніше отримати Windows 10 Mobile можна було, лише купивши нові смартфони, наприклад, Lumia 650 або Lumia 950/950XL.

В соцмережах активно обговорювали ранкову пробіжку Цукерберга у Пекіні, наголосивши на надзвичайно забрудненому повітрі у цьому місті. Окрім того, користувачі записали засновника Facebook, як він міг розмістити фотографію, враховуючи той факт, що цей сайт заблоковано у країні.

zuck

Президент Україні підписав указ про створення координаційного центру кібербезпеки при РНБО.

Intel повідомила про впровадження технологій розпізнавання мовлення у свої чіпи. Це дозволить будь-якому користувачу ноутбука чи ПК із чіпом від Intel вмикати систему розпізнавання мовлення TrulyHandsfree, яка характеризується низьким рівнем енергоспоживання та включається по команді користувача.

Хакери з Anonymous планують 1 квітня запустити масштабну атаку на сайти Дональда Трампа. Для підтвердження серйозності своїм словам, хакери опублікували деякі персональні дані кандидата в президенти, а саме – номер телефону та номер страхового полісу.

Новий вірус заражає всі iPhone та iPad, незалежно від того, чи були вони зламані за допомогою джелбрейка, чи ні. Поки жертвою вірусів стали смартфони китайських користувачів.

Петиція проти змін в Instagram зібрала 140 тисяч підписів. Користувачі впевнені, що новий алгоритм зашкодить не лише пересічним користувачам, але й власникам малого бізнесу та незалежним артистам.

Компанія Toshiba приховала збиток у розмірі $2 млрд. Помилки у звітності були виявленні в останні два роки. У звітах було присутнє завищення прибутку. Компанія виявила ці помилки раніше, проте не повідомляла про них.

Spotify домовляється з Національною асоціацією видавців музики США щодо спрощення їм ліцензійних виплат. Переговори проходять за умови, що музиканти погодяться не пред’являти позов щодо порушення прав на інтелектуальну власність.

Apple стала використовувати хмарні сервіси Google Cloud – це відбулося після підписання контракту на суму від $400 млн до $600 млн щодо використання Cloud Platform компанії Google.

Мобільний месенджер Telegram став дуже популярним поміж державних чиновників з Сан-Франциско. З його допомогою вони намагаються обійти так званий “Закон про публічні протоколи” – обов’язкову публікацію повідомлень і листів, якщо в них йдеться про службові справи.

Житель Москви Роман Масленніков Жиганов подав в суд на “Яндекс” і зажадав від компанії один мільйон рублів через те, що він облисів через погані новини. У своєму позові від відзначив, що так званий індекс негативу у стрічці новин від “Яндекса” – один з найвищих у світі.

Новий алгоритм, який розробили інженери із університету Рочестера, може розпізнавати записи, які були відправлені у Twitter в нетверезому стані.

Nike почала продавати кросівки, які самі зашнуровуються. Шнурки будуть зав’язуватися самі, коли датчики тиску відчують п’ятку.

Влада Казахстану хоче заборонити використання гаджетів у державних структурах – заборона стосуватиметься державних службовців.

Лист з критикою Дональда Трампа набрав найбільшу кількість перепостів в історії соціальної мережі Facebook. Більше мільйона користувачів за чотири дні поділились цим постом і залишили під ним більше 65 тис коментарів.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь