Топ ІТ новин дня (27 березня): влада Франції оштрафувала Google

Новий вірус, гроші на купівлю Yahoo! та депресія від Facebook – це ІТ-світ обговорював наприкінці тижня.

Аналітики виявили новий вірус, який повністю шифрує весь жорсткий диск у персональному комп’ютері, а ключ, необхідний для його розшифровування, можна отримати, заплативши гроші зловмисникам. Вірус отримав дуже слов’янське ім’я Petya

Microsoft готова профінансувати купівлю Yahoo! Корпорація запропонувала інвестфондам взяти гроші в неї для купівлі інтернет-бізнесу Yahoo. 8 років тому, у 2008 році, Microsoft більше як півроку намагалась купити Yahoo, проте тоді сторони не зійшлися в ціні.

Ще одне онлайнг-медіа відмовляється від коментарів. Редакція техноблога Engadget відключила коментарі через масове хамство користувачів. В 2010 році редакція проробила те ж саме, проте потім коментарі знову з’явились на сайті.
soc nets

Психологи відзначають, що чим більше часу людина проводить в соціальних мережах, тим вища для неї ймовірність впасти в депресію. Активні користувачі соціальних мереж в 2.7 разів частіша страждають від психічних розладів ніж ті, хто не так активно користується соціальними мережами.

Влада Франції оштрафувала Google за недотримання права бути забутим. Штраф у розмірі 100 тисяч євро було призначено за те, що в пошуковій видачі Google залишились дані про людей, які хотіли видалити інформацію про себе.

Згідно з результатами дослідження, проведеного аналітиками сервісу App Annie, електронна пошта втрачає популярність серед молодого покоління і поступається месенджерам. Користувачі у віці від 13 до 24 років тратять втричі більше часу саме на месенджери.

Компанія Baidu навчилася передбачати масові зібрання людей – сервіс працює на основі картографічного інструменту Baidu Map. По кількості людей, що задають певну адресу, можна оцінити кількість людей, які рухаються в певному напрямку.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь