Топ ІТ-новин дня (4 квітня): ВКонтакте дружить з PayPal, а Google бореться з Талібаном

Хакерам пропонують ламати Пентагон, “ВКонтакте” розширює функції та взаємодіє з PayPal, а Google вельми невдало пошуткувала на день гумору – це та й інше ІТ-світ обговорював 4 квітня.

Соціальна мережа “ВКонтакте” готує агрегатор товарів та послуг, які надають зареєстровані на її сторінках спільноти та групи. Цей каталог з’явиться після того, як ре дизайн соцмережі стане доступним для широкої аудиторії. Каталог працюватиме на базі сервіса “Товари ВКонтакте”.

Хакери зламали базу даних, в яку увійшли дані біля 50 млн громадян Турції. В опублікованому архіві виявилися не лише імена та прізвища, але й особисті ідентифікаційні номера, дата народження, адреса проживання та реєстрації.

Більше 250 тис автомобілів Tesla Model 3 забронювали потенційні власники. Вартість попереднього замовлення – $1 тис.

Торент-трекер RuTracker запустив бота в Telegram. Бот допомагає шукати роздачі на то ренті, сортувати їх за категоріями та отримувати посилання для скачування без переходу на сайт.

Керівництво сайту Reddit повідомило, що уряд США подавав запит до сайту щодо отримання інформації про користувачів. Це було зроблено неявно – через видалення так званого “свідоцтва канарки” – секретної фрази, мета якої – повідомити користувачів про певну інформацію, не озвучивши її явно.

Google видалила додаток, розроблений талібами. Цей додаток планувалось використовувати для розміщення офіційної інформації руху “Талібан”.

Аналітики впевнені в тому, що продажі смартфонів iPhone продовжують падати. Експерти KGI Securities повідомляють, що новий смартфон iPhone буде продаватись гірше за своїх попередників.

iphone sales

Компанія Apple планує вияснити, як ФБР зламала смартфон терориста із Сан-Бернардіно. Наразі ФБР не повідомила цю інформацію. Більше того, в Apple впевнені, що рано чи пізно ця інформація перестане бути секретною.

“ВКонтакте” планує розширити можливості офіційних спільнот для новинних видань, а саме додати нові інструменти для покращення взаємодії з аудиторією.

Google видалила нові функції поштового сервісу Gmail, які з’явилися у ньому в якості першоквітневого жарту. Деякі з них призвели до втрати роботи декількома людьми. Функція під назвою Mic Drop блокувала відповідь на раніше відправлений лист.

В рамках програми “Зламай Пентагон” хакерам було запропоновало зламати інформаційні системи американського військового відомства. Проект стартує 18 квітня і завершиться 12 травня.

Фахівці з робототехніки з університету Ілінойса створити літальний пристрій нового типу – прототим орнітоптера. Його крила нагадують крила летючої миші. Особливість цього робота полягає в тому, що він може змінювати форму крил в польоті.

PayPal та соціальна мережа “ВКонтакте” стали партнерами. Користувачі соціальної мережі зможуть купувати внутрішню валюту соцмережі за допомогою PayPal.

Samsung готує до випуску перший у світі гнучкий смартфон. Він з’явиться в 2017 році.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь