Топ ІТ-новин дня (12 квітня): Facebook зробила багато анонсів на F8

Новинки з конференції F8, нові смартфони, обвал ринку ПК, браузер від Mozilla – це те, що ІТ-світ обговорював у вівторок, 12 квітня

Вчені з університету Каліфорнії встановили, що відтворити модель, яку друкує 3D-принтер, можна лише за допомогою звуків, які від видає. Це є доволі небезпечною рисою 3D-принтерів.

Сьогодні стартувала конференція Facebook для розробників F8. Під час неї соцмережа зробила ряд цікавих анонсів. До прикладу, Facebook повідомила про запуск платформи для створення ботів в Facebook Messenger. Такі боти зможуть спілкуватися з користувачами відповідати на замовлення товарів.

facebook roadmap

Швеція стала першою країною, яка отримала власний телефонний номер. Цим номером став +46771793336, після дзвінка на нього можна з’єднатися з випадковим жителем країни.

Світовий ринок ПК обвалився – його показники повернулися до 2007 року. Згідно з даними Gartner, у світі все рідше купують комп’ютери та ноутбуки. В першому півріччі продажі комп’ютерів упали майже на 10%.

HTC офіційно представила новий смартфон HTC 10, який зовні доволі схожий на пристрої від Samsung. Гаджет отримав металевий корпус, дисплей з діагоналлю в 5.2 дюйми, камеру на 12 мегапікселів та вбудований датчик відбитків пальців.

Месенджер Facebook інтегрувався з хмарним сховищем файлів Dropbox. Завдяки цій інтеграції користувачі можуть доволі легко ділитися із співбесідниками фотографіями, відео та довільними документами безпосередньо через Dropbox.

Google запустила Vioce Access – управління мобільним пристроєм за допомогою голосових команд. Завдяки новій функції управляти смартфоном чи планшетом на Android можна буде лише за допомогою голосу.

Telegram обновив платформу чат-ботів. Це означає, що спілкуватися з ботами можна буде під час діалогів з іншими користувачами, а не лише в окремому чаті. Боти зможуть відправляти в чат із співбесідником результати запитів. Наразі для демонстрації нових можливостей бути створені чотири боти – для пошуку відео, музики, емодзі та передачі геолокаційних даних. Нова функція доступна в останній версії мобільних додатків і в Telegram Desktop.

Японська компанія SCHAFT, підрозділ Google, продемонструвала двоногого робота власної розробки. Цей робот може ходити, не втрачаючи рівноваги, що є доволі складною задачею саме для роботів.

Перші покупці iPhone SE повідомили про певні проблеми із Bluetooth-з’єднанням. Користувачі заявили про проблеми, які виникають при підключенні смартфона до гарнітури або аудіо системи автомобіля.

Microsoft оновила “синій екран смерті” у Windows 10. На ньому буде публікуватися QR-код, який допоможе фахівцям зрозуміти, в чому причини збою в комп’ютері.

Mozilla представила новий браузер Tofino. Цей браузер отримає покращений інтерфейс для великого різноманіття задач, з якими працює сучасний фахівець у браузері, серед них читання тексту – лише одна із задач. Браузер працюватиме не на движку Gecko, традиційного для Mozilla, але на движку Electron.

Facebook вводить нову кнопку “Зберегти”, за допомогою якої можна буде зберігати цікаві матеріали для подальшого прочитання.

Facebook запустила нові фільтри для пошуку інформації. Новий пошук скоро стане доступним у мобільних версіях додатків для роботи з соцмережею. Ці фільтри дозволять шукати мультимедійний контент, контент у друзів та групах користувача, а также по про файлу певного користувача.

WordPress запустив HTTPS-шифрування по замовчуванню для всіх сайтів, в тому числі для користувацьких доменів.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь