Топ ІТ-новин дня (13 квітня): Facebook продовжує дивувати на конференції F8

Новинки від Facebook, робот-школяр, запити до Uber – про це та інше ІТ-світ говорив 13 квітня

Компанія Amazon представила нову електронну книгу Kindle Oasis. Це найтонша електронна книга виробництва Amazon. А її екран здатен працювати на 20% яскравіше, аніж екрани інших моделей. Розробники обіцяють, що батарея гаджета триматиме декілька місяців.

Стівен Хокінг і російський мільярдер Юрій Мільнер запускають проект Breakthrough Starshot вартістю $100 млн, в рамках якого роботи будуть відправлені у космос. Міні зонди, по задумці авторів проекту, повинні за 20 років долетіти до Альфа Центавра, найближчої зоряної системи до Сонячної системи.

В Росії пожиттєво заблокували інтернет-бібліотеку Flibusta.net. Блокування було проведено по рішенню суду за судовим позовом видавництва “Ексмо”.

Соціальна мережа “ВКонтакте” дозволить продавати квитки на міроприємства безпосередньо з їх сторінок в соцмережі. Нова функція з’явиться уже в 2016 році. Крім того, за допомогою цього функціоналу можна буде записуватися у салони краси та перукарні.

Instant Articles

Facebook відкрила сервіс публікації статей Instant Articles для всіх сайтів та ЗМІ. ЦЕ означає, що всі видання можуть розміщувати статті в Instant Articles таким чином, щоб вони відображалися прямо у вікні додатку Facebook, без переходу на сайт медіа. Instant Articles помічені спеціальним значком у правому верхньому куточку віджета. Щоб підключитися до Instant Articles, потрібно подати заявку на сайт та дещо допрацювати RSS-потік видання.

Snapchat став більш популярним в порівнянні Instagram як додаток для підлітків, згідно з новим дослідженням інвестиційного банку Piper Jaffray. Водночас Twitter демонструє впевнену втрату популярності, а ось Facebook трошки росте.

Власний чатбот Facebook М, який з’явився ще минулого року, ще поки не особливо розумний і часто використовуваний. Принаймні, про нього майже не згадуватися під час конференції для розробників Facebook F8.

pepper

Робот-гуманоїд Pepper пішов в середню школу в японському місті Васеда. Вперше у світі робот буде вчитися із звичайними дітьми. Цей робот перший, який здатен сприймати людські емоції.

Facebook представила свою 360-градусну камеру, відкриту для розробників. Камера Surround 360 використовує 17 камер, встановлених по колу і об’єднаних в одну систему, яка може обробляти відео в режимі реального часу. В Facebook сподіваються, що ця камера буде стимулювати ріст популярності відео віртуальної реальності.

Twitter спростив прослуховування музики на своїй платформі. Музику тепер можна слухати безпосередньо в Twitter Moments.

Uber випустила свій перший звіт про прозорості, який показує, що за попередні півроку компанія отримала більше 600 запитів від уряду США щодо її водіїв та пасажирів.

Google Calendar представив нову функцію, яка дозволить користувачам досягати поставлених ними цілей. Для цього в сервісі з’явилась функція Goals (“Цілі”), яка допоможе користувачам вибирати правильний час для досягнення мети.

Facebook оголосила про створення hadware-підрозділу Building 8. Він займеться розробкою нових апаратних продуктів для просування місії компанії по об’єднанню світу.

Meizu Pro 6

Компанія Meizu представила новий смартфон Meizu Pro 6. Смартфон отримав дисплей в 5.2 дюйми, 10-ядерний процесор, камеру на 21 мегапіксель. СМартфон може працювати з двома SIM-картами.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь