Топ ІТ-новин дня (17 квітня): розумний бот від Microsoft та матрац проти ад’юльтеру

Суд Microsoft з урядом, заборона шифрування даних, боротьба “ВКонтакте” з піратством – про це та інше говорили 17 квітня в ІТ-світі

Корпорація Microsoft навчила бота придумувати підписи до фотографій. Бот CaptionBot уміє розпізнавати фото і придумувати до них підписи, іноді супроводжуючи їх емодзі. Фото, завантажені для розпізнавання в CaptionBot, зберігаються на сервері. Бот працює на основі алгоритмів “ком’ютерни й зір” та “природня мова”.

Компанія Apple розглядає введення оплати з розробників iOS-додатків за відображення їх продуктів у верхній частині пошуку в App Store. Над цим працює секретна команда в складі Apple. Ця плата буде працювати аналогічна тій, яку платять пошуковій системі Google за рекламу в пошуковій видачі.

Американські сенатори пропонують зробити шифрування даних незаконним способом захисту користувачів. Двоє сенаторів запропонували законопроект, згідно з яким шифрування даних виробниками пристроїв і розробниками ПЗ стане незаконним. А виробники пристроїв зобов’язуються надати державним органам доступ до певних пристроїв.

Канадська поліція давно володіла ключ шифрування BlackBerry-пристроїв, і, відповідно, давно читала зашифровані повідомлення мобільних пристроїв виробництва BlackBerry.

За минулий рік компанія Apple видобула більше тонни золота на загальну суму $40 млн зі старих пристроїв iPhone та iPad.

В операційній системі iOS знову актуалізувалась проблема 1 січня 1970 року – якщо на iOS-пристрої встановити цю дату, то смартфон перестає працювати. Ця проблема уже виникала, проте Apple її виправила. Цікаво, що цього разу стало відомо, що змінити дату на смартфоні можна у віддаленому режимі.

В соціальній мережі “ВКонтакте” не можна розміщувати книжки – соцмережа заблокувала цю функцію. Для цього соцмережа ввела систему цифрових відбитків – книгу завантажити на сайт можна, але скачати звідти не можливо.

Facebook тестує функцію продажі квитків через соцмережу. На початку ця функція буде доступна лише американцям.

Компанія Huawei представила свій шолом віртуальної реальності Huawei VR. Шолом призначений для смартфонів P9, P9 Plus и Mate 8 компанії Huawei, він дозволяє огляд на 95 градусів.

Apple розкрила терміни використання своїх пристроїв. На офіційному сайті компанії сказано, що пристрої на OS X варто використовувати протягом 4 років, а пристрої на iOS – три роки. Хоча Apple забезпечує технічну підтримку і обслуговування своїх пристроїв більше шести років.

Microsoft подала до суду на уряд США, вважаючи що влада порушує конституцію країни, забороняючи повідомлять користувачам про урядові запити на перегляд їх електронної пошти та інших документів.

Іспанці винайшли матрац, який повідомляє про подружню невірність. Компанія Durmet винайшла матрац Smarttress повідомлятиме власників через SMS про підозрілі коливання матрацу.

Uber передає американській владі інформацію про своїх користувачів – за півроку була передана інформація про 12 млн пасажирів та водіїв.
Влада Росії заблокувала сайти, на яких розповсюджувались програми стеження за власниками смартфонів. Такі програми могли дистанційно перехоплювати голосові виклики, SMS, а також повідомлення в месенджерах.
Соцмережа “ВКонтакте” ввела спеціальну веб-адресу vk.me для спільнот та груп.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь