Топ ІТ-новин минулого тижня (25-29 квітня)

На минулому тижні свої фінансові звіти представили компанії Facebook та Twitter, Sirin оголосила про розробку захищеного смартфона, стало відоме ім’я того, хто створив біткоїн

Компанія Nokia планує купівлю французького виробника фітнес-трекерів Withings. Розмір угоди – 170 млн євро. Завдяки цій угоді Nokia готується вийти на ринок Digital Health – товарів для здоров’я, а також на ринок інтернету речей. Withings виробляє не лише фітнес-трекери, але й електронні ваги, термометри, прилади для вимірювання тиску, датчики сну та багато іншого.
Apple звільняє всіх позаштатних співробітників HR-відділу і формує нову політику найму нових співробітників.

Microsoft буде зберігати дані у ДНК – для цього корпорація заключила договір про співробітництво з біотехнологічним стартапом Twist Bioscience. Договір передбачає поставку Microsoft біля 10 млн штучних молекул ДНК, які корпорація буде використовувати для збереження цифрових даних. Щільність збереження даних таким способом буде доволі високою, що дозволить, наприклад, в одному грамі ДНК розмістити біля 700 терабайт даних.

Вперше за 13 років виручка компанії Apple знизилась. Компанія продала менше смартфонів iPhone, ніж раніше. Також стало відомо, що Карл Айкан продав всі акції Apple.

У 2024 році ринок дронів та програмного забезпечення для них виросте до $13 млрд у військовій сфері та $3 млрд в цивільній – такі прогнози дає видання Business Insider.

drons

Компанія Sirin готується представити захищений від прослуховування смартфон для державних службовців, військових та бізнесменів – всіх тих, для кого важлива конфіденційність інформації. Ціна пристрою – $20 тис. Гаджет працюватиме на платформі Android. В компанії впевнені в тому, що такий смартфон купуватимуть.

Дохід Facebook виріс в три рази у першому кварталі 2016 року і перевищив $5 млрд. Чистий прибуток компанії склав $1.5 млрд, аудиторія проекту досягла показника в 1.65 млрд людей.
Австралієць Крейг Райт підтвердив, що він є людиною, яка створила біткоїн – популярну крипто валюту. Раніше автором цієї валюти вважали міфічну істоту на ім’я Сатосі Накамото. Той факт, что біткоїн створив саме Райт підтвердили й засновники Bitcoin Foundation

Аудиторія Twitter виросла на 5 млн, компанія повідомила про ріст виручки на 36% та про чистий збиток у розмірі $79.9 млн. Це призвело до здешевшання однієї акції Twitter на 13% після публікації звіту.

Павло Дуров запідозрив російські спецслужби в тому, що вони перехоплюють SMS для авторизації в Telegram.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь