Топ ІТ новин дня (6 травня): ошийник-перекладач та посада “геймер”

Наприкінці тижня ІТ-світ обговорював повторну успішну посадку ракети Falcon 9 на плавучу платформу, фінансові звіти, ошийник-перекладач з котячої та нові претензії користувачів до Facebook

Google Play став повідомляти про наявність реклами у додатках. В описі додатку тепер може бути присутній напис “Є реклама”.

Вчені створити ошийник-перекладач з котячої мови на людську. Компанія The Temptations Lab стверджує, що вони можуть перекласти котяче мявкання на зрозумілу людям мову. Наразі ошийник підтримує лише англійську мову.

Користувачі Facebook подали в суд на соціальну мережу, звинувативши її у незаконному зборі біометричних даних. Користувачі звинуватили Facebook у тому, що компанія використовує їх особисті фотографії та описи до них для збору біометричних даних, що порушує закон штату Іллінойс про конфіденційність біометричної інформації. Facebook спробувала довести, що претензії користувачів незаконні, проте суд відкинув аргументи соцмережі.

YouTube представив новий інструмент для рекламодавців – бренди зможуть резервувати рекламу в потенційно популярних роликах.

Microsoft купила італійську компанію Solair, яка працює в сегменті “Інтернету речей” у різних сферах промисловості.

До дня Матері Facebook додасть нову реакцію у вигляді квітки – ця реакція буде тимчасовою і вона перестане бути доступною уже в понеділок, 9 травня.

Компанія Space X вдруге успішно посадила першу ступінь ракети-носія Falcon 9 на плавучу платформу в Атлантичному океані. Швидкість руху нової ракети була вдвічі вищою за попередню.

GoPro представила свій фінансовий звіт за перший квартал поточного року. Звіт перевищив очікування Уолл-Стріт та акції виробника екстремальних камер виросли на 6%.

Сенат Франції схвалив поправку до закону про інформаційні технології, згідно з якою роботодавці можуть створювати робочі місця по спеціальності “професійний гравець в комп’ютерні ігри”. Таким чином, геймерство у Франції стало звичайною роботою.

Лікар вимагає від “Яндекса” мільйон рублів за публікацію особистих контактних даних. Лікар з Самари С. Макаров спробував добитися від “Яндекса” видалення посилань на сторінки з його особистими даними, на що представники компанії відповіли відмовою. Раніше до “Яндекса” позивався підприємець Роман Масленніков, який вимагав у компанії мільйон через те, що він облисів через погані новини, прочитавши їх у сервісі “Яндекс.Новини”.

Пітер Тіль продав акції Facebook на суму в $101 млн. Він був одним з перших інвесторів компанії.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь