Тренди-2016 з виставки CES: про що говорив ІТ-світ на початку року

Дрони, розумні авто, віртуальна реальність та інтернет-всюди – про це й багато іншого говорили на виставці цифрової електроніки CES-2016.

На початку січня ІТ-світ уже не перший рік спостерігає за найбільшою виставкою цифрової електроніки CES.

Не став виключенням й 2016 рік. Майже 4 тисячі компаній пропонували свої новинки майже 200 тис відвідувачам. Представлені ними новинки як ніякі інші прогнози дають уявлення про те, які ІТ-технології будуть найбільш активно розвиватися, у що потрібно вкладати гроші найближчі роки, а які пристрої вже дуже скоро потрібно шукати в магазинах.

Ось десятка технологій і трендів, які були представлені на CES і які багато в чому зумовлять технологічний ланшафт майбутнього.

  • Дрони

andrew00-11-1600x1067-640x640

Дрони самі по собі з’явилися уже давно, проте саме 2016 рік стане роком, коли ці пристрої з цікавої новинки перетворяться на корисний гаджет. Серед усіх дронів окремо виділяються розумні безпілотні літальні апарати, які дозволяють відслідковувати, де ви знаходитесь, знімати відео чи навіть стежити за вашими сусідами. Уже стали з’являтися концепції автомобілів з посадковою площадкою для дронів. Деякі компанії стали розробляти дронів-рятувальників теж для запуску з автомобілів.

  • 3D-принтери

Популярність 3D-принтерів пов’язана ще й з тим, що пересічному користувачу доволі важко зрозуміти, які вони працюють. Хоча більшість 3D-принтерів все ще далекі від ідеалу для більшості звичайних людей, тим не менш 3D-принтери стають все реальніші, розумніші і працюють все краще. Вони друкують не лише всілякий пластиковий непотріб, але й їжу та ліки.

  • Бездротове усе

pearbuds-5-640x640

Звичайно, у нас всіх вдома є бездротова мережа, у багатьох є навушники Bluetooth. А цього року готуємося до бездротових зарядок для пристроїв. Наприклад, компанія TechNovator обіцяє представити такий зарядний пристрій, який дозволить зарядити ваш смартфон, не виймаючи його із кишені ваших джинсів.

  • Розумні будинки та інтернет речей

Про розумні будинки в ІТ-світі говорять уже давно. Проте в цьому році на CES вперше були представлені пристрої, кожен з яких не був окремим гаджетом для виконання певної задачі, але ще й елементом цілісної системи, як це власне й планувалося раніше. Окрім цього, важливим став анонс нового стандарту Wi-Fi 802.11ah, який може забезпечити зв’язок у діапазоні, який не потребує ліцензування. Окрім того, цей стандарт є більш енергоємним.

На CES-2016 було показано роутер TP-LINK SR20, який може служити в якості хаба для “інтернету речей” і розумного будинку.
  • Розумні авто та навколо автомобільні штучки

Кого сьогодні здивуєш Tesla? Це уже пройдений етап, сьогодні хочеться вже чогось нового. Це нове й було представлено на CES – наприклад, суперкомп’ютер Drive PX2 від NVIDIA, який дозволить робити безпілотні автомобілі ще розумнішими. Автомобільний комп’ютер, створений на його основі, зможе сам навчатися і розуміти поведінку інших на дорозі.

Ще одна сенсація автомобільної CES – прототип електрокара Faraday Future, платформа якого може стати основою для багатьох розумних автомобілів.

  • Віртуальна реальність

oculus-rift-ces-2015-640x640

Цього року віртуальна реальність з технології, про яку всі говорять, перетвориться на технологію, яку всі хочуть отримати. Oculus Rift з’явиться уже навесні, а там свої гаджети представлять Samsung, Sony і HTC.

  • Розумні штучки охорони здоров’я

Цифрове здоров’я – тренд, який в 2016 році отримає свого нового поштовху. Окрім цифрових термометрів, підключених до інтернету і трекерів кроків, ми побачимо високотехнологічні інструменти для проведення операцій, контролю частоти серцевих скорочень, роботи м’язів та швидкості спалювання жирів.

  • 4K-телевізори

Телевізори завжди в центрі уваги і CES-2016 не стала винятком. Декілька компаній представили моделі 4K UHD, що на фоні появи Netflix в 130 нових країнах – надзвичайно цікаво.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

One thought on “Тренди-2016 з виставки CES: про що говорив ІТ-світ на початку року

Залишити відповідь