Топ ІТ-новин дня (10 травня): VPN від Opera та маніпуляції Facebook

Безкоштовний VPN від Opera, новий помічник від автора Siri, політичні маніпуляції Facebook та геомесенджер від української компанії – про ці та інші новини говорив ІТ-світ 10 травня

Opera Software представила VPN-додаток для користувачів Apple-пристроїв. Цей додаток дозволить обходити блокування сайтів. Не менш важливо, що цей додаток є безкоштовним.

opera vpn

Facebook звинуватили в тому, що адміністрація соцмережі навмисне блокувала повідомлення та новини про дії консерваторів, віддаючи перевагу лібералам. Про це повідомили колишні співробітники Facebook. Мова йде про формування списку популярних трендів, куди новини про консерваторів не потрапляли, а інші новини потрапляли вручну.

Від Apple вимагають майже $3 млрд за крадіжку технологій для її месенджера iMessage – компанія порушила чужий патент, розробляючи цей інструмент.

Amazon збирається запустити службу доставки продуктів по рецептам пізніше в цьому році – для цього компанія веде переговори з Tyson Foods. Суть сервісу полягатиме в тому, що клієнти отримуватимуть рецепти і всі компоненти, необхідні для приготування відповідної страви.

Розробник Siri показав нового голосового асистента Viv – він працював над його створенням з 2014 року. Viv не прив’язаний до екосистеми і пристрою, він може працювати з довільним гаджетом і платформою.

Мобільний додаток System and Security Info повідомить власника iPhone про його можливий злам. Воно може працювати на пристроях, до яких було застосовано джелбрейк.

Аналітики вражають, що справи Yahoo! доволі погані і у компанії від’ємна вартість, причому цьому вона повинна завдячувати Марісі Майер.

Кількість користувачів блокувальника реклами AdBlock Plus виросла до 100 млн, а скоро програма досягне показника в 1 млрд завантажень.

Chrome, Firefox и Safari блокують The Pirate Bay – при спробі його відкрити з’являється повідомлення про те, що цей сайт є небезпечним.

Amazon запустив власний аналог YouTube – дуже схожий відеосервіс Video Direct. Користувачі можуть завантажувати своє відео, встановлювати платний чи безкоштовний доступ до нього. Автори відео отримуватимуть 55% доходів від реклами.

Google тестує новий інтерфейс – з іншими кольорами сторінки пошукової видачі. Наразі тестова версія інтерфейсу доступна деяким користувачам.

Стартап SourceClear представив безкоштовну програму для пошуку вразливості в opensource-коді. Наразі можна перевіряти код, написаний на Java, Node.js, Python та Ruby.

Spottle

Український мессенджер Spottle дозволяє відправляти повідомлення людям, які знаходяться неподалік. Цей геомесенджер уміє знаходити користувачів, які є в сусідніх закладах, та надсилати їм повідомлення.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь