Топ ІТ-новин дня (16 травня): новий месенджер від Google та відмова від Flash

Google запускає універсальний месенджер “три в одному”, відмовляється від Flash та готується до сплати штрафу, “Яндекс” пропонує знижки по сусідству, Twitter дає користувачам більше простору – про це та інше ІТ-світ говорив 16 травня

Apple пообіцяла виправити помилку iTunes, яка призводить до видалення музики з комп’ютерів користувачів. Минулого тижня багато користувачів писали про видалення своїх музичних файлів без дозволу.

Google Chrome буде використовувати HTML5 за замовчуванням до кінця цього року і повну відмову від технології Adobe Flash. Іншими словами, браузер буде запитувати у користувачів дозвіл на відтворення Flash-елементів. А якщо замість Flash можна запустити HTML 5, браузер робитиме це. Google зробив виключення для деяких сайтів, серед них YouTube.com, Facebook.com, Yahoo.com, Live.com, Twitch.tv, Amazon.com, а также Vk.com, Yandex.ru, Ok.ru та Mail.ru. Проте через рік список сайтів-виключень діяти перестане.

“Яндекс” почав тестувати агрегатор знижок, який працюватиме на основі інформації про місцерозташування користувача. Сервіс “Яндекс.Момент” дозволить побачити знижки в найближчих магазинах чи пабах. Інформація про це буде повідомлятися у вигляді реклами на мобільних пристроях та комп’ютері.

Керівник Facebook Марк Цукерберг планує зустрітися з представниками партії консерваторів з приводу полеміки навколо блоку найпопулярніших новин та його наповнення.

Google представила месенджер Spaces, в якому є вбудований пошук, браузер та клієнт для YouTube. Месенджер призначений для невеликих груп. В ньому можна вести обговорення і переглядати посилання в браузері та відео в YouTube.

spaces

Уоррен Баффет цікавиться акціями Yahoo – на фоні цих новин акції компанії виросли в ціні на 1.3%.

Google грозить штраф за порушення антимонопольного законодавства в ЕС. Розмір штрафу може перевищити 3 мільярди євро.

Twitter не буде враховувати посилання та зображення в ліміті в 140 символів в постах сервісу.

Російська соцмережа “ВКонтакте” після публікації про групи, присвячені суїциду на її сторінках, активно зайнялася ліквідацією цих груп та їх блокуванням. В публікації “Нової газети” сказано, що на “ВКонтакте” приходиться третина таких груп.

Google та Facebook планують відкрити власні університети, які будуть присвоювати наукові ступені. Мета цих навчальних закладів – підготовка кадрів та реформа освіти в країні.

Microsoft працює над новим сервісом для збереження спогадів. Це сервіс збереження цифрових знімків та відеозаписів, а також обміну ними. Сервіс буде доступним не лише на комп’ютерах та смартфонах, але й через шоломи віртуальної реальності.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь