Усі новинки Google I/O 2016 – і для користувачів, і для розробників

Компанія Google провела щорічну конференцію для розробників Google I/O 2016, на якій було зроблено кілька цікавих анонсів.

Користувачам будуть цікаві месенджери, голосовий помічник і розумні колонки, а розробникам – інструменти тестування додатків, платформа для розробки і нові версії платформ Android і Android Wear.

– Google Assistant – голосовий помічник

Голосовий помічник Google Now тепер буде називатися Google Assistant і стане ще “розумнішим”. У Google обіцяють, що Google Assistant буде сприймати запити на природній мові і навіть зможе вести діалог з користувачем. У Google підкреслюють, що Google Assistant – набагато “розумніший” за Google Now. Наприклад, йому можна буде поставити запитання про те, де знаходиться найближче кафе або попросити зробити добірку фільмів на вечір. Google Assistant зможе ставити уточнюючі питання і навіть передбачати деякі бажання користувача, наприклад, показавши список вистав, уточнити, чи потрібно замовити квитки на одну з них.

– “Розумні” колонки Google Home

Ще до конференції ходили чутки про те, що Google представить конкурента “розумної” колонки Amazon Echo. Анонс дійсно відбувся – щоправда, новинка отримала назву Google Home. Цікаво, що Google Home може використовуватися для спілкування з Google Assistant через вбудований мікрофон. Власне, Google Assistant вбудований в колонку Google Home. Крім того, Google Home може керувати поруч “розумними” пристроями категорії інтернету речей, що знаходяться неподалік – термостатами, розумними лампами, камерами спостереження і безліччю інших. Ще одна сфера застосування Google Home – запуск музики на колонках за допомогою лише голосової команди.

– “Розумний” месенджер Allo і відеомессенджер Duo

Ще до конференції було зрозуміло, що Google не зможе пропустити тему месенджерів, особливо тепер, коли інтерес до мессенджерів демонструють і користувачі, і великі ІТ-компанії. Google вирішила не розмінюватися на дрібниці і представити одразу два мессенджера.

Перший – це “розумний” мессенджер Allo, з його допомогою можна передавати іншим користувачам текстові повідомлення або фотографії. Для реєстрації користувача в Allo досить лише номеру телефону. У Allo є функція інтелектуальної відповіді Smart Reply – месенджер сам відповість на повідомлення іншої людини, проаналізувавши і його повідомлення, і попередню історію переписки. Наприклад, розумний месенджер зможе відповісти на питання про плани на вечір фразою “коли” або розпізнає фотографію і запитає – “а хто на фото”. Allo інтегрований з голосовим асистентом Google Assistant – за допомогою Allo можна задавати команди для пошуку в Google Assistant. Не виключено, що в Allo будуть присутні і боти. Ще одна корисна функція – окрім шифрування повідомлень в месенджері буде доступний спеціальний захищений режим Incognito mode зі зникаючими повідомленнями.

Мессенджер Duo призначений для відеозв’язку, причому розробники обіцяють, що відеозв’язок буде підтримуватися і на слабкому інтернет-з’єднанні. Duo дуже нагадує Facetime від Apple.

Поки що Google продемонструвала лише месенджери Duo і Allo, а додатки для них будуть доступні влітку цього року.

– Нова версія Android N

Google не сказала, як буде називатися нова версія її мобільної операційної системи, але розкрила деякі її функції. Так, відомо, що вона буде працювати швидше, буде більш економічною з точки зору місця для установки додатків, з’явилася підтримка API Vulkan для поліпшеної графіки. Корисна функція для всіх користувачів Android-пристроїв – кнопка Clear All для вивантаження всіх активних додатків їз пам’яті пристрою за один раз. Вбудована система захисту додатків SafetyNet буде аналізувати цю програму, а в разі підозр, система блокуватиме їх. Напевно користувачів порадує поява функції багатовіконності – можливості запускати додатки і розміщувати їх поруч в сусідніх вікнах.

– Daydream: віртуальна реальність від Google

Google представила свою платформу віртуальної реальності Daydream. Ця платформа буде використовуватися для створення додатків для віртуальної реальності. Одночасно з цим Google розповіла, що працює над своїм шоломом віртуальної реальності, однак крім розповідей більше нічого не було озвучено. Зовні шолом віртуальної реальності від Google нагадує Samsung Gear VR і Oculus Rift, а його контролер схожий на пульт від Apple TV. Google планує перенести на Daydream деякі додатки, створені для гарнітури Cardboard.

– Android Wear 2.0

На конференції було представлено друге покоління системи Android Wear, призначеної для “розумних” годинників. Одна з новинок Android Wear 2.0 – їх можливість працювати в автономному режимі без підключення до смартфону. Окрім того, система отримала підтримку рукописного введення тексту і QWERTY-клавіатуру. У компанії підкреслили, що функції і інтерфейс нової платформи побудовані навколо трьох найважливіших для звичайного користувача функцій гаджета: сповіщень, повідомлень та фітнес-трекінгу.

– Технологія Android Instant Apps

Ще одна новинка, анонсована на Google I/O – технологія Android Instant Apps https://developer.android.com/topic/instant-apps/index.html, яка дозволить запускати додатки, без скачування їх з Google Play. Користувачеві буде достатньо перейти за посиланням додатку, на його мобільний пристрій буде завантажено все необхідне, щоб цей додаток було запущено без установки. Функція Instant Apps буде доступна всім власникам пристроїв під управлінням Android 4.2.2 і вище.

– Запуск Android-додатків в Chrome OS

Компанія Google зробить можливим запуск Android додатків на операційній системі Chrome OS. Завдяки цьому значно розширяться можливості платформи Chrome OS, яка до сих пір була більше схоже на браузер, ніж на повноцінну операційну систему.

 

У своїй завершальній промові глава Google Сундар Пічаї багато говорив про штучний інтелект, машинне навчання та аналіз даних, а також – про цифрове здоров’я. Можна зробити висновки, що ці напрямки є сферами інтересу Google в майбутньому і в цих напрямках Google веде дослідження і розробки.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

One thought on “Усі новинки Google I/O 2016 – і для користувачів, і для розробників

Залишити відповідь