Топ ІТ-новин дня (24 травня): Android без паролів та новий MacBook Pro

Відмова від паролів в Android, судовий позов до Fitbit, ігри Twitter з 140 символами, потенційні проблеми Apple – про це та інше ІТ-світ говорив 24 травня

Google збирається використати нову систему авторизації для Android, в якій не будуть використовуватися паролі. Технологія під назвою Project Abacus дозволить ідентифікувати користувача по ряду унікальних сигналів, наприклад, особливостей ходи, голосу чи набору тексту.

Facebook пообіцяла виправити алгоритм показу популярних новин – це оголошення стало результатом підозри в маніпуляції цим розділом.

Skype встановить обмеження на об’єм даних, що передаються у месенджері – розмір файлу не повинен буде перевищувати 100 Мб. В протилежному випадку користувачам буде пропонуватися використати хмарний сервіс Microsoft OneDrive.

Згідно з опитуванням спільноти DOU, кількість жінок, зайнятих в ІТ-сфері в Україні щороку зростає. Найчастіші професії дівчат – тестувальники, дизайнери та бізнес-аналітики, а набільш рідкісні – розробники та системні адміністратори.

dou

Едвард Сноуден готує до публікації нові вражаючі документи. Окрім того, він вважає за необхідне переглянути всю систему захисту прав викривачів.

Деякі аналітики вважають, що у Apple є серйозні проблеми – компанія сильно сильно відстає від Google і Facebook в дуже багатьох речах, в тому числі в пошуку і обробці природної мови.

Google готується оскаржити в суді претензії влади Франції щодо штрафу за недотримання “права на забуття”. Французський регулятор CNIL заявив, що це право повинно застосовуватися до всіх, незалежно від місця знаходження користувача, лише тоді закон про “право на забуття” може вважатись виконаним. Водночас в паризькому офісі Google пройшли обшуки – компанію звинуватили у невиплаті податків.

Дослідники повідомляють, що біля 20 млн акаунтів Instagram могли зламати через присутню в сервісі вразливість.

“Нова пошта” запускає власну мережу поштоматів, які працюватимуть цілодобово і в яких в будь-який час можна буде отримати відправлення.

Згідно з дослідженням компанії Check Point, найбільш популярними вірусами є Conficker, Sality и ZeroAccess.

Conficker

Програмне забезпечення, призначене для прогнозування злочинної поведінки громадян США, знаходиться під вогнем критики за те, що воно використовує “расистський” алгоритм і нібито має упередження проти чорношкірих людей.

Apple готує більш тонкий MacBook Pro ще з одним з дисплеєм панелі сенсорного екрану над клавіатурою. Аналітики очікують появу цього ноутбуку в 4-му кварталі 2016 року.

Twitter виключив з 140-символьного ліміта фотографії та імена користувачів, що дозволило збільшити реальну довжину одного твіта.

Користувачі подали позов проти виробника фітнес-браслетів Fitbit, в якому звинуватили компанію у введенні їх в оману, заявивши, що пристрої можуть з великою точністю вимірювати пульс під час тренувань. Насправді вимірювання не є достатньо точними і це може призвести до надзвичайно сильного навантаження на серце.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь