Топ ІТ-новин дня (30 травня): дрони від “Укрпошти” та блокування серіальних спойлерів

Google Chrome уміє блокувати спойлери до “Ігор престолів”, в Росії придумують нові обмеження для користування месенджерами, хакери схвалюють великі дискети Пентагона – про це та інше ІТ-світ говорив 30 травня
Іран забороняє зберігати дані користувачів месенджерів закордоном. Власникам сервісів дали рік на те, щоб перенести дані на місцеві сервери.

Згідно з дослідженням центру Pew Research, 62% дорослих американців отримують інформацію про актуальні події у світі з соціальних мереж. Основним джерелом новин при цьому є соцмережа Facebook. У 2012 році новини з інтернету отримували 42% дорослих американців.

На думку фахівців з безпеки, використання Пентагоном великих дискет для збереження інформації та управління ядерними сигналами є виправданим та навіть надійним.

Нова технологія Tiptalk дозволить здійснювати дзвінки, просто приклавши палець до вуха. Ця технологія буде вмонтована у ремінець для розумних годинників, підключених до смартфона. Ремінець передаватиме звук на тіло власника у вигляді вібрації, завдяки чому можна буде чути голос співрозмовника.

Tiptalk

“Укрпошта” тестує доставку посилок дронами. Перші пробні польоти відбудуться уже на цьому тижні.

Google Chrome навчився відслідковувати й блокувати спойлери з “Ігор престолів”. Це реалізовано за допомогою спеціального плагіна, який шукає згадки серіалу, імена ключових персонажів та блокує їх. Правда, пагін працює лише з англомовними текстами.

В Росії розглядається заборона використання месенджерів чиновниками та військовими. До списку заборонених інструментів можуть потрапити Gmail, WhatsApp, Viber, Skype та Telegram.

Власники Google Nexus отримають безлімітне сховище для збереження своїх фотографій та відео. Ця функція стане доступна у новій версії додатку Google Photos.

А за рік в сервіс Google Photos було завантажено більше 24 млрд “селфі” – це вдалося підрахувати, проаналізувавши кількість міток на фотографіях.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь