Топ ІТ-новин дня (1 червня): корейський клон Facebook та розумний браслет щастя

У перший день літа ІТ-світ обговорював бізнес-профайли Instagram, рік колонії за репост, Facebook, який слухає телефон, навігатор на основі доповненої реальності

Instagram запускає бізнес-профілі та аналітику для них. Серед можливостей, доступних власникам бізнес-профілів – перетворення постів в рекламу безпосередньо із додатку, можливість зв’язатися з компанією по телефону або по пошті.

Розумний браслет Zenta, розроблений лондонським стартапом Vinaya, випустив браслет, який вміє визначати, наскільки щасливим є його власник.

Samsung випустила SSD-диск, який важитиме один грам. Його розміри можна порівняти з розмірами поштової марки.

Українці винайшли розумний годинник, який не дасть заснути. Харківська компанія NOZzER зібрала на Indiegogo гроші на виробництво годинника NOZzER Watch, який буде відправляти в мозок електричні імпульси, щоб власник годинника не заснув.

Правовласники вимагають, щоб адміністрація соцмережі “ВКонтакте” видалила більше 10 популярних груп з піратським відеоконтентом.

У Мережу просочилися фотографії нового MacBook Pro, на яких видно, що на клавіатурі ноутбука буде розміщена сенсорна панель, якої раніше не було.

MacBook Pro

Instagram розглядає можливість оплати користувачам за популярний контент – про спорт, життя знаменитостей та новини.

Професор американського університету заявила, що Facebook прослуховує всі розмови користувача, а також звуки оточуючого середовища, а на основі цієї інформації підбирає для нього рекламу. Жінка провела експеримент – обговорювала по телефону деякі речі, які потім Facebook пропонував їй в якості реклами.

В Росії з’явилась біржа по купівлі вразливостей в популярних програмах. Наприклад, на сайті біржі сказано, що купити інформацію про вразливість в Adobe Flash замовники готові за $55 тис, а за вразливості в браузерах можна отримати $35-$60 тис.

У Північній Кореї намагалися створити власний клон Facebook, проте цей сервіс проіснував недовго. Назва проекту – StarCon, він був схожий на найпопулярніші соціальні мережі. За час існування сайту на його сторінках було створено біля 300 акаунтів.

Навігатор Navion, випущений швейцарською компанією WayRay, працює на основі доповненої реальності та може показувати напрямок руху за допомогою голографічної проекції на скло автомобіля.

Facebook готується додати в месенджер двостороннє шифрування переписки (end-to-end), яке захистить користувачів від перехоплення повідомлень методом “людина посередині”. Шифруватися будуть навіть дані, які передають боти.

Російського блогера засудили до року колонії-поселення за те, що він зробив репост картинки “ВКонтакте”, на якій були зображені купання під час свята Водохрещі. Картинка супроводжувалась образливим написом. Окрім засудженого Максима Кормелицького репост картинки зробили ще 70 людей, проте про їх переслідування не повідомляється. Максима признали винним у образі почуттів віруючих з використанням інтернету.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь