Топ ІТ-новин дня (5 червня): штучний інтелект наступає

Штучний інтелект Facebook, хакери, які вимагають гроші та 30 годин на угоди користувача – це ІТ-світ обговорював 5 червня

Алгоритми штучного інтелекту змогли виявити у телефонних розмовах ув’язнених кодові слова. Раніше, коли ці розмови прослуховувалися співробітниками закладу, ці слова не розпізнавалися.

Мільйони сайтів опинилися під загрозою зламу через помилку в модулі Jetpack системи управління контентом WordPress. Цей пагін було встановлено більше мільйона разів.

Штучний інтелект Facebook допоміг затримати злочинця. Штучний інтелект запропонував жертві додати у друзі нападника на неї, в результаті чого жертва впізнала злочинця і того було заарештовано.

FB AI

Open Source-проект OpenCV bindings for Torch дозволить на його основі створити власну систему розпізнавання облич. При створенні OpenCV bindings for Torch автори системи інтегрували найбільш популярну бібліотеку алгоритмів комп’ютерного зору OpenCV з бібліотекою машинного навчання Torch.

Один із засновників Twitter з засновників Еван Вільямс хотів купити проект Medium за $500 млн. Проте рада директорів Twitter виступила проти цієї угоди.

Система штучного інтелекту DeepText AI, яку запустила соцмережа Facebook, аналізуватиме записи та особисті повідомлення користувачів для покращення персоналізації пропонованого їм контенту. Персоналізація контенту – основна задача цієї системи. Окрім того, DeepText захищатиме користувачів від агресії та нападок інших користувачів.

Вчені створити робота, який вивчає особливості поведінки пішоходів у натовпі. Jackrabbot – це прототип негуманоїдного робота-пішохода з авто навігацією, який їздить по території Стенфордського університету та фіксує траєкторію пішоходів.

Правозахисники з Electronic Frontier Foundation, організації, яка захищає права людини у цифровій сфері, вважають, що технологія розпізнавання татуювань для ідентифікації злочинців, порушує права людей.

ФБР попередило користувачів про дії зловмисників, які шантажують користувачів соціальних мереж – LinkedIn, MySpace та Tumblr. Хакери вимагають від жертв викуп, інакше вони обіцяють опублікувати дані, які можуть нанести шкоду людям.

Професор математики з Оксфорда Маркус дю Сотой вважає, що комп’ютери зможуть отримати аналог прав людини, коли у них з’явиться свідомість завдяки штучному інтелекту.

Правозахисники з Норвегії продемонстрували, що розробники мобільних додатків та онлайн-сервісів заставляють користувачів підписувати угоди з користувачем, не читаючи їх. Для цього вони прочитали такі угоди вголос, потративши на це біля 30 годин – стільки, скільки часу мав би затратити пересічний користувач смартфону з Норвегії.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь