Топ ІТ-новин дня (7 червня): Siri-рятувальник та роботи від Приватбанку

Падіння ринку смартфонів, злам системи обміну повідомленнями в Facebook, стрімінг ігор та роботи-журналісти – про це ІТ-світ говорив 7 червня

Google може продати стартап Nest, який компанія купила у 2014 році за $3.2 млрд. Проект не виправдав інвестиції в нього.

В Gartner прогнозують, що темпи росту ринку смартфонів ніколи уже не досягнуть двузначного значення і продовжать знижуватися. В 2016 році ринок виросте лише на 7%. В минулому році темпи зросту складали 14,4%.

Facebook хоче конкурувати з сервісами стрімінгу ігор: скоро геймери, які грають в ігри Blizzard, зможуть транслювати їх за допомогою Facebook Live в свою стрічку в соціальній мережі.

Голосовий помічник Siri викликав швидку маленькій дитині, врятувавши їй життя. Це відбулося після того, як мама впустила смартфон і закричала “Siri, викличи швидку”, побачивши, що дитина перестала дихати.

Приватбанк створив 650 тисяч роботів для спілкування підприємців та компаній з своїми клієнтами. Робот можна буде використовувати в якості служби підтримки чи продавця, також він може приймати замовлення та оплату. Для використання робота достатньо в пошуку Приват24 ввести назву компанії. Функції робота та його дизайн можна розширити та налаштувати під свої потреби.

Google видалила плагін для браузера Google Chrome, який збирав у спеціальний список імена людей, ідентифікованих як євреї. В Google сприйняли такий плагін як інструмент для збудження ненависті на грунті національності. Цей плагін використовувався для травлі євреїв в соцмережах.

Штучний інтелект Google готується зіграти в гру Го з кращим гравцем у світі – 18-літнім китайцем Ке Цзе.

У 2017 році Samsung готується представити два смартфони з гнучкими екранами.

У Facebook з’являться тимчасові записи, яких не видно у стрічці користувача. Такі записи помічені приміткою Hide From Your Timeline (приховати з Хроніки). Таким чином Facebook хоче заставити користувачів ділитися більш імпульсивними думками.

Вразливість у Facebook дозволила хакерам редагувати раніше відправлені повідомлення без участі користувачів.

Багато видань Китаю замінили журналістів роботами, пояснюючи свій вибір тим, що роботи швидше обробляють великі об’єми інформації та не роблять фактологічних помилок.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь