Топ ІТ-новин дня (8 червня): Google-расист і Німеччина-чемпіон

Google-расист, ФБР і його стеження за браузерами, “Дзен” від “Яндексу” та Хіларі і Google – це ІТ-світ обговорював 8 червня

Майже всі власники iPhone стидаються використовувати Siri в публічних місцях. Лише 3% користувачів Apple-смартфонів використовували голосового помічника при інших людях. Такі результати досліджень представила компанія Creative Strategies.

ФБР хоче отримати доступ до історії браузерів користувачів. Згідно обговорюваного законопроекту, співробітникам ФБР не буде потрібен ордер для перегляду браузерної історії підозрюваних у тероризмі.

У Мережі виявили випадки расизму алгоритму Google, які наглядно продемонстровані у відеоролику. Google на запит “три чорних підлітка” та “три білих підлітка” шукає по-різному.

У Дюсельдорфі 14-річній школярці присудили 20 годин суспільних робіт за те, що вона розмістила на своїй сторінці фотографію вчителя з підписом “неповноцінний учитель”. Це призвело до судового позову від вчителя і рішення суду про образу.

Microsoft прогнозує, що перемогу у чемпіонаті Європи з футболу з вірогідністю 66% одержить збірна Німеччини. Такий висновок зробив алгоритм аналізу інформації, яка супроводжує чемпіонат.

Згідно з дослідженням аналітичної компанії Rapid7, найбільш вразливою країною в інтернеті є США. В рамках дослідження була просканована велика кількість серверів і визначені сервери, які передають важливу інформацію без шифрування. На другому місці в цьому списку опинився Китай, на третьому – Мексика.

Opera зробила режим енергозбереження в браузері доступним для всіх. Цей режим може продовжити час роботи батареї ноутбука до 50%.

Snapchat запустив масштабну модернізацію, мета якої – змусити людей читати більше історій.

Браузер від “Яндекса” отримав стрічку рекомендацій. Технологія рекомендацій “Яндекс.Дзен” створена за допомогою штучного інтелекту, вона містить посилання на статті, відео та фотографії, які можуть зацікавити користувача. “Дзен” використовує пошуковий індекс “Яндексу” та інформацію, яку він знає про користувача.

Yahoo виставила на продаж біля 3 тис своїх патентів, вартість яких, на думку компанії, може перевищувати $1 млрд.

Аналітики відзначають високу активність програм, які вимагають гроші у користувачів – експерти знайшли біля 20 типів таких програм, які шантажують користувачів і вимагають у них гроші.

Джуліан Асанж звинуватив Google у тому, що пошукова система допомагає кандидату в президенти Хіларі Клінтон у її боротьбі. При цьому Асанж наголосив, що Google контролює велику частину ринка смартфонів, тому вона може контролювати те, що люди бачать на своїх пристроях.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь