Топ ІТ-новин дня (27 червня): смартфон від Google та стікери від Twitter

Атаки на користувацькі комп’ютери від ФБР, Дуров і “пакет Ярової”, автоматичне блокування екстреміського відео – це ІТ-світ обговорював 27 червня

До кінця 2016 року Google випустить власний смартфон, який буде створено без участі сторонніх розробників. Смартфон працюватиме на базі Android.

У Twitter з’явиться геотаргетинг від Foursquare – користувачі зможуть шукати твіти, написані недалеко від них або у певному місці – на стадіоні, в парку, на концерті.

У людей, як в’їжджатимуть в США, будуть запитувати їх акаунти в соціальних мережах. Скоро відповідне поле з’явиться у іміграційній формі, яку заповнюють всі туристи в країні.

Павло Дуров відмовився виконувати вимоги пакету законів Ярової і пообіцяв, що месенджер Telegram не передаватиме спецслужбам ключі для декодування переписки користувачів.

Twitter запускає стікери для фото. Скоро користувачам сервісу стане доступною бібліотека стікерів з іконками та емодзі, які можна буде розміщувати на фотографіях. Кожний стікер буде працювати по принципу хештега. По ньому можна буде клікнути і перейти в список записів, помічених цим стікером.

twitter sticker

ФБР отримала право зламувати приватні комп’ютери користувачів без судового ордеру. Таке рішення було прийнято у справі про дитячу порнографію Playpen – один з підозрюваних заявив, що ФБР порушила його права, отримавши доступ до IP-адреси його комп’ютера як до персональних даних. Проте суддя заявив, що IP-адреса не є персональними даними. Це означає потенційну можливість віддаленого зламу комп’ютерів без судових ордерів.

Компанія Intel може продати свій підрозділ, який займається кібербезпекою, в тому числі антивірус McAfee, який Intel купила в 2010 році.

Google та Facebook почали автоматично блокувати екстреміський контент. Система проводить пошук відеозаписів по певному унікальному коду та видаляє їх. Видаляються відео, які були визнані неприйнятними. При цьому деталей роботи алгоритма не повідомляється через те, щоб терористи не обійшли його.

Ліцензію Windows прив’яжуть до акаунта Microsoft. Це дозволить зв’язати активацію операційної системи з обліковим записом користувача і спростить активацію після модифікації “заліза”.

Хакери з групи OurMine зламали Twitter-акаунт генерального директора Google Сундара Пічаї та опублікувати в його акаунті декілька власних повідомлень від імені глави компанії.

pichai

Dropbox вводить деякі обмеження для безкоштовних акаунтів. Сервіс відключив автозагрузку фотографій на мобільних пристроях користувачів, у яких немає платного акаунта і немає на комп’ютері десктопного додатку. Відтепер функція автоматичного завантаження фото буде доступна власникам платного акаунта або тим, у кого підключений десктопний додаток Dropbox.

YouTube запускає аналог Periscope – користувачі зможуть вести онлайн-трансляції через мобільний додаток.

Instagram запускає тематичні відео канали по всьому світу. Сервіс буде рекомендувати користувачам підбірки роликів та відеоканали на основі їх вподобань.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь