ІТ-тренди 2016: дайджест подій №5. Android дістане покупців рекламою, а Apple і Google підвищують виплати розробникам

Власники найбільших мобільних маркетплейсів, компанії Apple і Google вирішили підвищити виплати користувачам, причому практично синхронно і до однакового рівня.

Крім того, Android допоможе бізнесу діставати користувачів рекламою і оповіщенням, а Microsoft запускає сервіс Apache Spark on Azure HDInsight.

У компанії Google запропонували новий спосіб повідомлення користувачів про акції, спецпропозиції і просто про довколишні магазини, кафе, бари. Реалізувати такі повідомлення можна буде за допомогою нової технології Nearby Bluetooth для Android. Ця технологія дозволить повідомляти користувачів про сайти або будь-яку іншу інформацію, пов’язану з місцем знаходження користувача. Підтримка Nearby Bluetooth в Android означає, що розробники додатків можуть вбудовувати в них функції обміну даними із спеціальними Bluetooth-маячками. Такі маячки можуть стояти в магазинах, музеях або просто на вулицях міст. Обмін даними дозволить повідомляти користувачів, наприклад, про спецпропозиції в магазинах або розповідати про експозиції в музеях.

По суті, функція дуже нагадує технологію iBeacon для Apple iOS. Nearby буде частиною платформи Google Play Services. Щоб технологія Nearby Bluetooth працювала, потрібно, щоб у пристрої була постійно включена геолокація. Користувач отримує перший запит-згоду на отримання повідомлень, і якщо він погодиться, в майбутньому буде отримувати ці повідомлення від магазину або аеропорту. Проте, можна й відмовитися від подібних підказок і рекламних пропозицій.

nearby

Microsoft оголосила про запуск хмарного сервісу Apache Spark on Azure HDInsight. Це означає, що можливості Spark стали доступними для користувачів хмарного сервісу аналітики великих даних Azure HDInsight. Технологія Spark, розроблена для подолання обмежень моделі розподілених обчислень MapReduce, дозволяє обробляти запити в сотні разів швидше, ніж традиційні рішення Big Data. Анонсуючи запуск Apache Spark on Azure HDInsight, компанія Microsoft інтегрувала Spark for Azure HDInsight з хмарним репозиторієм Azure Data Lake Store. Завдяки цьому розробники зможуть обробляти і зберігати дані практично будь-якого розміру. Завдяки Spark for HDInsight працювати з великими даними зможуть не тільки фахівці, а й вчені, аналітики, маркетологи. Технологія Spark дозволяє швидко обробляти великі дані, використовуючи для цього зручний API. Розробники можуть інтегрувати функції Spark у власні додатки. Одночасно з цим Microsoft анонсувала випуск безкоштовного R-клієнта для роботи з даними Microsoft R Client. Використовувати його можна з HDInsight, Spark, SQL Server R Services та R Server for Hadoop.

Інтернет речей і цифрове здоров’я – дві галузі, що дуже активно розвиваються. Компанії Philips і Pegasystems запропонували використовувати інтернет речей в медицині, точніше, в догляді за пацієнтами. Компанії об’єднали два своїх продукти – Pegasystems Pega Care Management і хмарну платформу Philips HealthSuite. Це дозволить віддалено моніторити стан хворого і відразу ж бачити всі показники його життєдіяльності. Причому нова система може бути корисна як лікарям і медсестрам, так і звичайним людям, які доглядають за хворими родичами. Вони в будь-який момент можуть побачити показники хворого члена сім’ї – наприклад, для родичів хворих на діабет актуальні показники рівня глюкози в крові, а для тих, у кого в родині є хворі на пневмонію або бронхіт – рівень кисню. Більш того, сам пацієнт може бачити ці показники і приймати рішення про те, чи викликати йому лікаря або підвищувати чи дозу ліків. Одночасно з цим інформація про стан пацієнта доступна і його лікарю в режимі реального часу.

А в Microsoft вирішили об’єднати аналіз даних, штучний інтелект і цифрове здоров’я. В найбільшій софтверній корпорації довели ефективність діагностики по пошуковим запитам. Співробітники Microsoft спільно з фахівцями з Колумбійського університету спочатку знайшли людей, які захворіли на рак підшлункової залози, а потім проаналізували їх попередні запити, задовго до появи перших симптомів хвороби. При цьому автори дослідження змогли відрізнити, які з запитів до пошукової системи були результатом звичайного занепокоєння, а які з них – не що інше, як прояв перших ознак хвороби. Автори дослідження аналізували саме рак підшлункової залози через те, що він призводить до великої кількості летальних випадків, що пов’язано, перш за все, з пізнім виявленням хвороби. Розроблена вченими діагностика по пошуковим запитам повинна дозволити збільшити тривалість життя хворих людей і одночасно відсіяти дослідження для тих людей, чиї симптоми є помилковими. Це не перше дослідження Microsoft зв’язку пошукових запитів з хворобами. Три роки тому компанія намагалася пов’язати пошукові запити з побічними симптомами прийому препаратів. Причому тоді компанія навчилася визначати ці симптоми задовго до того, як вони були знайдені і озвучені Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США.

Традиційно в нашому дайджесті – кілька цікавих досліджень. У звіті Cisco Visual Networking Index (VNI) Complete Forecast for 2015 to 2020 було озвучено кілька показників зростання інтернету на найближчу п’ятирічку. Аналітики очікують, що кількість нових користувачів Мережі виросте на мільярд і з’явиться 10 млрд нових підключених пристроїв. До 2020 року на кожного жителя Землі припадатиме 3,4 підключених пристроїв. Головним драйвером зростання IP-трафіку буде зростання інтернету речей. Кількість M2M-пристроїв (machine-to-machine) – різноманітних датчиків, моніторів, лічильників виросте до 2020 року в три рази – з 4,9 млрд до 12,2 млрд. Їх частка сладе 46% всіх підключених пристроїв. Найбільші темпи зростання забезпечать пристрої категорії цифрового здоров’я. Експерти прогнозують, що їх кількість зросте в найближчі п’ять років в п’ять разів – з 144 млн до 729 млн. А за обсягами, в кількісному вираженні збільшаться пристрої для підключених будинків – їх число збільшиться з 2,4 млрд в 2015 році до 5,8 млрд в 2020 році. Серед додатків лідерами будуть відеосервіси і інструменти передачі контенту. До 2020 року частка відео в світовому інтернет-трафіку складе 79%. На передачу відео в форматах HD і Ultra HD в 2020 році припадатиме 82% всього відеотрафіку. В цілому обсяг відеотрафіку в Інтернеті в найближчі п’ять років зросте в чотири рази. При цьому частка споживчого відеотрафіку до 2020 року складе 82% всього споживчого трафіку, частка бізнес-відеотрафіку в Мережі досягне 66% всього бізнес-трафіку.

Якщо попередні цифри були оптимістичні, то наступні не дуже. Експерти прогнозують втрату популярності соціальних мереж. До такого висновку прийшли аналітики дослідницької компанії SimilarWeb. Так користувачі Instagram витрачають часу на цю соцмережу на 23,7% менше, ніж роком раніше, користувачі Twitter – на 23,4%, а користувачі Facebook – на 8%. Крім того, користувачі стали рідше встановлювати відповідні мобільні додатки. Автори дослідження з SimilarWeb пояснюють таку тенденцію зростанням інтересу користувачів до мессенджерів, пояснюючи це бажанням більш закритого, персоналізованого спілкування.

social network

Гарна новина для розробників мобільних додатків – одночасно компанії Apple і Google заявили про підвищення виплат розробникам мобільних додатків. Apple, починаючи з 13 червня, підвищить виплату розробникам з 70% до 85%, якщо покупець їх додатку продовжить підписку на другий рік. Компанія Google теж заявила про підвищення виплат розробникам до 85%, але без будь-яких умов. Ці виплати будуть збільшені з самого початку. Крім того, Apple готується запустити контекстну пошукову рекламу, мета цього запуску – допомогти розробникам просувати власні додатки і рекламувати їх серед потенційної аудиторії.

Ще один прогноз в нашому дайджесті – про розвиток ринку смартфонів. Аналітики Gartner прогнозують скорочення темпів зростання ринку смартфонів. У 2010 році цей ринок зростав найактивніше – на рівні 73%, в 2015 році зростання ринку становилов 14,4%, а в 2016 році він скоротився до рівня менше 10% і більше ніколи не досягне двозначних значень. Автори дослідження пояснюють це насиченням ринку, збільшенням життєвого циклу цього типу пристроїв. Проте не слід думати, що люди відмовляться від своїх смартфонів – просто популярність прийде до інших пристроїв, наприклад, смарт-годинників, причому ті будуть працювати автономно від смартфонів.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь