Як грати в Pokemon Go: топ порад та підказок

Мобільний додаток Pokémon Go крокує по планеті – мільйони користувачів скандують “Ми повинні переловити їх усіх!”.

Незважаючи на те, що додаток було випущено трохи більше тижня тому, його вже завантажили на свої смартфони мільйони шанувальників.

Безкоштовна гра з елементами доповненої реальності була запущена в Сполучених Штатах, Японії, Австралії та Новій Зеландії. Pokémon Go використовує ті ж принципи, що й інші ігри, де залучено GPS-відстеження. Однак, головною відмінністю Pokémon Go, яка й зробила цю гру неймовірно популярною, є те, що вона населяє віртуальними покемонами світ навколо нас, перетворюючи гравців на слідопитів та ловців химерних тварючок. Як і в будь-якій грі, в ній активно присутні фрагменти гейміфікації – запроваджені елементи заохочування і винагород за взаємодії з іншими гравцями, еволюції локацій та розблокування нових видів покемонів та багато що інше.

Пропоную кілька порад про те, як ефективніше ловити покемонів.

 • Важливо правильно кидати м’яча

При захопленні покемонів, ви запускаєте м’яч з нижнього кінця екрану в сторону покемона, щоб поцілити в нього. Чим вдалішим є кидок, тим більше очок досвіду він вам принесе. Ви навіть можете кидати “кручені” м’ячі. Зелене коло навколо покемона розширюється і стискається, коли ви тримаєте палець на м’ячі перед кидком. Чим менше це коло, тим більше шансів у вас попасти в ціль.

 • Жовте та червоне коло означають кращих, “дорожчих” покемонів

При зіткненні з покемоном ви можете помітити, що поруч з його іменем вказується скорочення “CP”.

“CP” означає бойову міць – Combat Power

Чим вищий показник CP, тим покемон “сильніший” і менш вразливий.

pokemon1

Зелене коло навколо покемона означає, що його легше впіймати. А ось жовте або червоне коло навколо них означає, що вони можуть ухилятись від м’яча або навіть відбивати його.

 • Модулі “Incense” та “Lure” ваші друзі
“Пастка” (Incense) приваблює покемонів і утримує поруч з вами на протязі 30 хвилин.

На початку гри у гравця усього два цих модулі, тому не забувайте їх накопичувати. Якщо ви вийшли на прогулянку і хочете зловити якомога більше покемонів, то використання пасток – це найкращий спосіб зловити якомога більше покемонів. Ще кращим є модуль “Прикорм” (Lure), який має то й же ефект в PokéStop.

pokemon4

 • Міняйте покемонів на цукерки

Всякий раз, коли ви упіймали нового покемона, ви можете помітити, що ви отримуєте цукерки (candy) і зоряний пил (stardust). Обидва предмети допомагають удосконалити ваших персонажів, зробити їх сильнішими. Якщо у вас є декілька покемонів одного виду, ви можете обміняти їх на цукерки у “Професора” (Professor). Ці цукерки можуть допомогти вам змінити і підняти CP вашого покемона.

 • Яйця можуть дати вам нових покемонів та предмети

Коли ви відвідуєте PokeStop, ви можете заробити кулі для ловіння покемонів або яйця. На початку гри вам надається інкубатор, у якому ви можете “висиджувати” яйця, зібрані у PokeSport. Як тільки яйце попало в інкубатор, ви повинні пройти певну відстань, щоб завершити процес “висиджування”.

Зверніть увагу, що кожне яйце вимагає він вас пройти різну відстань, необхідну для вилуплення покемона, і чим вона довша, тим більш рідкісним буде покемон або предмет.
 • Знайти більше покемонів в їх “природних” місцях проживання

Полюєте на покемонів, що полюбляють воду? Шукайте їх біля річок, озер та океанів. Якщо ви шукаєте покемонів “скелястого” типу, ви, швидше за все, знайдете їх біля гір. Ви все ще можете знайти всі види покемонів у будь-якому місці. Просто у вас більше шансів знайти їх в місцях, які здавалися для них більш природними.

 • Більше шансів зловити покемона в “густонаселених” PokeStop

Деякі PokeStop мають модулі прикорму, що дозволяють привабити покемонів в цю область. Гравці можуть отримати ці предмети в магазині і розмістити їх в PokeStops.

 • Киньте кілька “кручених” м’ячів, щоб отримати очки досвіду (XP)

Для того, щоб додати обертання до вашого кидка, тобто запустити “кручений” м’яч, намалюйте коло навколо вашого Pokeball. Такий м’яч додасть вам балів досвіду – experience power або XP.

 • “Paw” означає відстань

Значення “Paw”, яке пишеться під значком покемона на карті, показує, як далеко він знаходиться. Чим менше “Paw”, тим ближче ваш наступний улов.

 • На полювання з PowerBank

Гра Pokémon Go потребує багато енергії, в тому числі, й акумулятора смартфону. Не дивно, адже під час полювання екран працює постійно. Тому, якщо ви виходите на тривале “сафарі”, додаткова батарея або зовнішній зарядний пристрій можуть стати в нагоді.

 • Користуйтесь енергоощадним режимом

Як згадувалося вище, Pokemon Go – це доволі енерговитратний додаток, проте, є можливість подовжити час роботи пристрою, обравши режим “Battery Saver” в налаштуваннях.

pokemon2

 • Вимкніть функцію доповненої реальності

Pokémon Go витрачає ресурс батареї вашого смартфона досить швидко, якщо програма запущена на ньому довгий час. Це, зокрема, пов’язано з використанням технології доповненої реальності (AR), яка використовує камеру вашого смартфона, “накладаючи” зображення монстра на картинку навколишнього світу. Якщо ви на полюванні і ваша камера працює протягом декількох хвилин, відстежуючи конкретного монстра, це “вб’є” вашу батарею досить швидко.

Якщо відключити функцію AR, натиснувши на кнопку слайдера AR у верхньому правому куті екрану, це не тільки допоможе вам заощадити час автономної роботи, але й зробить полювання простішим.

Коли функція AR вимкнена, монстр знаходиться в центрі екрану, що суттєво полегшує прицілювання та кидок м’яча.

 • Чим вище рівень гравців, тим кращі речі вони отримують

Ви можете отримати кращі елементи – більш потужні кули чи цукерки, такі як Razz Berries і Ultra Balls підвищивши свій рівень гравця. Це дозволить вам зловити рідких і сильних покемонів.

 • Ви можете перейменувати своїх покемонів

Чи знаєте ви, що у вас є можливість перейменувати спійманих покемонів? Використовуючи цей кумедний хак, ви можете персоналізувати ваш досвід гри в Pokémon Go. Щоб перейменувати покемона, перейдіть в меню на сторінку монстра, а потім натисніть на крихітний сірий олівець поруч з його іменем. Далі достатньо ввести нове ім’я.

pokemon3

 • Не забувайте про реальність

І останнє, але не менш, важливе. Гра насправді захоплююча і часто, у пошуках покемонів, вона вимагає усієї вашої уваги, “приковуючи” ваші очі до екрану смартфону. Дуже легко в таких умовах забути про реальність. Озирайтесь навколо час від часу, відривайте очі від екрану, адже ви не хочете зіштовхнутися з іншими людьми, або спіткнутися і впасти, і, можливо, зламати свій смартфон і поранитися. Це останнє, що б ви захотіли щоб сталося під час розваги.

Вдалого полювання!

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь