Топ головних технологічних прогнозів за 2016 рік

Інтернет-речей, 3D-друк, VR-камера і електрокари – все це з’явилося ще 2015 року. Які технології домінуватимуть у році прийдешньому?

Як вони змінять світ і ІТ-сферу, наскільки кардинально вплинуть на майбутнє? Поговоримо про технологічні прогнози на 2016 рік, які були визначені на основі актуальних ІТ-трендів.

Ми доволі часто намагаємося з’ясувати, які технології стануть рушійною силою року чи навіть десятиліття. У свій час ІТ-прорив забезпечили:

 • розвиток технологій передачі даних, що призвело до росту швидкості доступу в інтернет, а ось негативним наслідком цього стало інформаційне перевантаження;
 • закон Мура про подвоєння кількості транзисторів на кристалі інтегральної схеми, результатом чого став ріст апаратної потужності комп’ютерів;
 • алгоритми оптимізації додатків і веб-сайтів та багато чого іншого.

По великому рахунку, у кожного з технологічних проривів є спільне явище – вони їх у різних формах покращують інтерфейси, пришвидшують роботу сервісів, забезпечують багатозадачність пристроїв та операційних систем, іншими словами, – покращують наше життя та нашу взаємодію з технологіями.

Отже, ось список футуристичних технологій 2016 року, які домінуватимуть і які впливатимуть на сферу ІТ та інші сфери життя й бізнесу.

 • Охорона здоров’я і технології будуть взаємодіяти

Технології уже дозволяють стежити за станом організму людини. Проте поки ці технології активно використовуються на “особистому” рівні – щодо конкретної особи. Скоро ці технології будуть використовуватися й на рівні професійному.

Якщо проаналізувати додатки, які по замовчуванню встановлені на наших телефонах, то серед них принаймні одним буде додаток для моніторингу стану здоров’я. Популярності таких технологій сприяв інтерес людини до стану свого організму, а відповіддю на це – формування цілої екосистеми додатків і пристроїв, які можуть проаналізувати стан організму людини в конкретний момент часу.

Apple-iOS-8-Health-e1404848910562

Що стосується технологій у професійній медицині, то нас чекає розвиток телемедицини, в тому числі хірургії, лазерна терапія, безболісні ін’єкції та багато іншого.

 • Кібербезпека 

Кібербезпека стане справою не лише фінансових або оборонних організацій чи комерційних структур. Ця проблема буде актуальною для кожного, і кожна людина повинна буде забезпечити собі особистий рівень кібербепеки. Важливою проблемою в 2016 році стане захист своєї онлайн-ідентичності.

2016 рік принесе ще більше технологічних рішень, спрямованих на те, щоб приховати власну особистість в інтернеті, забезпечити її анонімність.

computer-security

В 2015 році ми спостерігали спроби заборонити Tor і ріст інтересу до анонімних сервісів обміну повідомленнями. Це був лише початок, і подібного роду технологічні рішення будуть з’являтися і в цьому році.

Адже реальність сьогодення – це той факт, то людина може навіть не знати, що хтось зламав її камеру спостереження у неї вдома і готується до пограбування її помешкання

 • Цифрові помічники: Siri, Cortana, Facebook M And Google now

В 2016 році ми станемо свідками величезного сплеску технологій персональних цифрових помічників.Користувачі інтернету будуть все рідше шукати текст, і все частіше користуватися голосовим пошуком. Це вочевидь простіше і заощаджує багато часу. Календар, папка з вхідними провідомленнями, нагадування, будильник, монітор здоров’я, кавоварка й  посудомийна машина, кондиціонер та багато інших пристроїв побутової електроніки отримають функції цифрових помічників. Це також означає, що людям не доведеться читати інструкції, щоб почати працювати з різними гаджетами.

Не виключена ситуація, коли ваш персональний цифровий помічник буде застерігати вас від того, щоб ви сіли за кермо після весело проведеної минулої ночі.
 • Нова напівпровідникова архітектура 

Дослідники і вчені працюють над новими розробками, задача яких – перевершити закон Мура. Архітектура чіпів буде розвиватися швидкими темпами і звичайні “пласкі” чіпи замінять цілі “хмарочоси”. Крім того, кремній, як основний матеріал виготовлення сучасних чіпів, буде витіснятися новими нано-матеріалами. Це не тільки дозволить істотно підвищити продуктивність процесорів, але спростить процеси їх проектування і виготовлення. Уявіть, що в найближчому майбутньому ваш домашній комп’ютер зможе працювати з даними на швидкості 1 Tbps, не гірше найпотужнішою супер-ЕОМ.

 • Хмарні обчислення: все буде онлайн

В 2016 році традиційна серверна система буде замінена хмарними технологіями. Все буде онлайн.

cloud-computing

Наприклад, ви зможете перевірити свої недавно написані тисячі рядків коду, завантаживши їх в хмару і отримавши результат протягом кількох секунд. Або ви зможете протестувати ваш сервіс чи додаток за допомогою сотень добровольців-тестерів. Фільми, резюме, фотографії, майже все буде в інтернеті, і комп’ютерам не будуть потрібні такі потужні жорсткі диски.

 • Користувач мобільного – цар і бог

Великі компанії, такі як Facebook і Google будуть все робити для того, щоб мобільні користувачі були задоволені і залишалися якомога довше з тим чи іншим сервісом. Це відбувається через розуміння того, що за такими користувачами майбутнє. Google намагається охопити ринок за допомогою своєї Android-платформи, Facebook пропонує все новіші й цікавіші функції для користувачів мобільних, в результаті чого мобільна аудиторія соцмережі активно росте.

Ця тенденція має зворотній бік медалі – Google знає все, що відбувається на вашому телефоні, а Facebook знає про все, що ви шукаєте.

 • Інтелектуальний аналіз та великі дані

Онлайн-сервіси і продукти з великою кількістю користувачів можуть використовувати свої бази для інтелектуального аналізу і прогнозування, причому ці алгоритми працюватимуть у фоновому режимі. Технології в 2016 році дозволять досягти ситуації, коли ІТ-компанії зможуть робити різноманітні прогнози і на основі них демонструвати користувачам рекламу, відеоролики, результати пошуку чи підказки, що купити.

economic-predictions

Який фільм подивитися сьогодні ввечері? В якому барі подають найкраще пиво в п’ятницю? Які кольору одяг дівчатам краще одягти в п’ятницю ввечері? Інтелектуальні помічники доможуть відповісти на ці та сотні інших питань. Цей попереджуючий аналіз допоможе в боротьбі з тероризмом, економічною турбулентністю, епідеміями хвороб, а буде він здійснюватися на основі великих даних і алгоритмів, запущених у фоновому режимі.

 • IOT – Інтернет речей

Цього року багато говорити про інтернет речей. Але вже в 2016 році ця технологія зможе сказати вам температуру вашої ковдри перед тим, як ви лягли спати, або кількість спецій, які варто  покласти в каррі на основі хімічного аромату.

 • Віртуальна реальність:

“Покажіть їм ще більше” – такою  буде маркетингова стратегія виробників відеокамер та розробників ігор. В 2015 році ми  вже бачили Nokia OZO  – перший професійний фотоапарат з підтримкою віртуальної реальності, 360-градусне відео в YouTube, 4K і 3D відео на YouTube. Технології 3D поступово стають минулим. За віртуальною реальністю – майбутнє.

facebook-virtual-reality-oculus-zuckerberg

Скоро стане реальною ситуація, коли в наших домах стоятимуть об’ємні екрани, ми зможемо  сидіти всередині і дивитися фільм з різних ракурсів, а все це буде супроводжуватися об’ємним звуком.

 • Блогери та блокування реклами

Уже сьогодні деякі сайти не відкриваються, якщо у вас є встановлено інструмент блокування реклами. До появи і росту популярності технологій блокування реклами, веб-видавці були щасливі, письменники повною мірою використовувати свободу висловлювання думок – вони мали роками перевірене джерело доходу. Але користувач був дуже незадоволений великою кількістю реклами, яка нападала на нього з веб-сторінок. Потім виникли інструменти блокування реклами, які з часом стали популярними. Веб-видавці намагаються боротися з ними уже зараз, більш чи менш успішно. Ця боротьба стане у 2016 році більш запеклою і більш окресленою.

 • 3D друк: 

3D-друк був однією з технологій, про яку багато говорили  протягом 201 5 року. 2016 рік не стане виключенням.

Джерело фотографій: @fossbytes.com

 

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь