Топ ІТ новин дня 16-09. Замаскована корова та атаки на інфраструктуру інтернету

Нова система авторизації, хакери для Роскомнадзору, розпізнавання мовлення від Microsoft та статистика GitHub. Про це та багато іншого ІТ-світ говорив 16 вересня

Хоча акції Apple з початку тижня виросли на 11%, багато аналітиків впевнені, що найближчим часом ці цінні папери чекає лише обвал через те, що ці акції перецінені.

Згідно з даними сервіса GitHub, найбільш активною open-source-спільнотою є Microsoft – в її проектах з відкритим кодом задіяно 16,4 тис учасників. На другому місці – Facebook з кількістю учасників в 15,6 тис. Далі слідують проекти Docker (14 тис) і Google (12,1 тис).

screenshot_14-2

Facebook запропонував американському психіатру додати у друзі одного з її пацієнтів – причому тих, з ким у неї немає спільних друзів, не дивлячись на те, що вона не повідомляла соцмережі ні номер телефону, ні робочу електронну пошту. Більше того, соцмережа запропонувала її пацієнтам додати в друзі один одного.

Instagram дозволив зберігати “історії” – фото та відео, яке користувачі публікують в розділі Stories.

Італійка покінчила з собою після того, як порно з її участю розійшлося по Мережі. Інтимний ролик випадково опинився в інтернеті, причому було відомо ім’я та прізвище жінки, яка в ньому знята. Не дивлячись на чисельні судові позови, ролик не зникав з інтернету.

Жителька Австрії подала в суд на батьків за те, що у них у Facebook розміщені її дитячі фото без її згоди. Батьки дівчини розміщували фотографії з 2009 року, в тому числі її інтимні знімки. Всього було опубліковано біля 500 фотографій. Батьки відмовляються їх видаляти.

Експерти повідомляють, що останні 1-2 роки здійснюються доволі потужні хакерські атаки на сервери, які забезпечують інфраструктуру інтернету. Їх ціль – знайти слабке місце в захисті, а саме – виявити критичне навантаження, яке може витримати інфраструктура інтернету. На думку спеціалістів, за атаками стоїть Китай та Росія.

В смартфонах Xiaomi виявили бекдор, який дозволяє виробнику встановлювати на пристрій довільний додаток у віддаленому режимі. Більше того – хакери можуть перехопити зв’язок з сервером через відсутність шифрування.

Комп’ютер Microsoft став рекордсменом по розпізнаванню людського мовлення, помиляючись всього в 6,3% випадках.

Американська компанія UnifyID випустила систему авторизації користувачів, яка не вимагає введення паролів. Система аналізує дані про пристрої, якими користується людина, його біометричні дані та поведінку.

Картографічний сервіс Google Street View подбав про приватність корови – сервіс замаскував морду тварини.

csmwcltxeaauk1k

Роскомнадзор шукає на роботу хакера – оголошення про це було опубліковане на одному з російських рекрутингових сайтів.

Згідно з даними Лабораторії Касперського, дівчата частіше за хлопців розкривають в інтернеті свої особисті дані, наприклад, прізвища та імена.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик

Залишити відповідь