Топ ІТ новин дня (25-10)

У 2016 році очікується зниження доходів від реклами друкованої преси на 8.7% – до $52 млрд. Це найгірший показник з моменту відновлення після кризи 2009 року, коли падіння ринку реклами в паперовій пресі склало 13.7%.

Американська поліція може озброїти дрони електрошокерами. Це дозволить зберегти життя поліцейських під час затримання небезпечних злочинців.

Марк Цукерберг віддав розпорядження, згідно з яким пости Дональна Трампа у Facebook не повинні піддаватися цензурі і не повинні блокуватися.

Сервіс “Яндекс.Таксі” вийшов на ринок України. Замовити таксі можна через головну сторінку “Яндекса”, або через відповідні мобільні додатки.

Android-версія WhatsApp включила функцію відео дзвінків. Поки ця функція доступна обмеженому колу користувачів.

В Швеції заборонили використання дронів з камерами. Заборона пояснюється тим, що такі пристрої можуть стежити за людьми, причому робити це під віддаленим управлінням людини.

Google купила стартап, який вміє аналізувати рук зіниць ока – технології стартапу Eyefluence уміють реагувати на рухи зіниць ока користувача.

Вперше у світі була укладена угода за допомогою блокчейна та смарт-контрактів. Перерахування коштів в цьому випадку здійснювалось автоматично після підтвердження того, що товар опинився в потрібному місці. Інформація про це стає відомою після сканування товару.

Влада Китаю планує побудову загальнонаціональної бази даних, яка допоможе оцінити рівень довіри до громадянина. У цю базу увійдуть дані не лише з офіційних джерел, але й з соцмереж.

Штучний інтелект навчився вгадувати рішення Європейського суду по правам людини. Для тренування нейронної мережі, яка лягла в основі алгоритму, використовувалось біля 600 постанов суду. Програма змогла вгадати рішення суду у 79% випадків.

Браузер Opera запустив механізм, який на 80% пришвидшує завантаження вкладок. При цьому браузер уміє визначати найважливіші вкладки і завантажувати їх першими.

Програміст створив нейромережу для перетворення зображень в “абстрактне порно”. Його алгоритм визначив певні патерни порнозображень, а потім перетворював в них довільні картинки.

“ВКонтакте” запустила платформу додатків для спільнот. Вони працюють всередині соцмережі і дозволяють підключати для спільнот додатки, наприклад, для купівлі товарів, реєстрації на події, бронювання столиків. Додатки для підключення доступні в каталозі, підключити їх можна в декілька кліків.

Надія Баловсяк

ІТ-журналіст, аналітик